Чи варто їхати в Сергіївку цього літа: що зараз з морем, лиманом і санаторіями

Війна кардинально змінила життя відомого чорноморського курорту. Частина жителів виїхала, санаторії були пошкоджені ракетами, але громада не втрачає надії на відродження.

24 червня 2026 - 12:50
Чи варто їхати в Сергіївку цього літа: що зараз з морем, лиманом і санаторіями

Селище Сергіївка на Одещині багато років вважалося одним із найвідоміших оздоровчих курортів півдня України. Адже туристів приваблювали клімат, морське повітря та лікувальні властивості Будацького лиману. До слова, до початку повномасштабного вторгнення місцеві санаторії влітку були заповнені відпочивальниками, пише ІП "Кур'єр" із посиланням на ОЖ.

Варто зазначити, що селище розташоване на узбережжі Будацького лиману, який відділений від Чорного моря вузькою піщаною косою. І саме лиман відомий своїми лікувальними грязями та мінералізованою ропою, які використовують у санаторно-курортному лікуванні.

Крім цього, через мінну небезпеку купання в акваторії Чорного моря на цій ділянці узбережжя заборонене. Водночас Будацький лиман вважається безпечним щодо мін. Основною загрозою для місцевих жителів і гостей, як і по всій країні, залишаються повітряні атаки.

За словами виконувача обов’язків голови Сергіївської громади Артема Шевченка, до 2022 року в громаді проживало 9 650 осіб. Наразі тут мешкає близько 4 тисяч людей. Частина чоловіків вступила до лав ЗСУ, багато сімей виїхали через безпекову ситуацію. Водночас у громаді зареєстровано 284 внутрішньо переміщені особи.

Додамо, що найтрагічнішою сторінкою в історії селища став ракетний удар у ніч на 1 липня 2022 року. Тоді російська авіація випустила по Сергіївці три крилаті ракети Х-22. У результаті, дві ракети влучили в базу відпочинку «Блакитна затока» та дитячий оздоровчий центр. Загинули шість людей, серед них 11-річний хлопчик. Ще одна ракета вдарила по дев’ятиповерховому житловому будинку. Внаслідок вибуху був повністю зруйнований один із під’їздів. Загалом у багатоповерхівці загинули 16 мешканців.

Крім цього, від російських атак у Сергіївці постраждали понад десять курортних об’єктів - санаторії, бази відпочинку та готелі. Проте санаторій «Орізонт» прямих влучань не зазнав, але його корпуси були пошкоджені вибуховими хвилями під час ракетних атак. Власники відремонтували об’єкт власним коштом і готові приймати відпочивальників.

Також продовжує працювати і санаторій «Золота Нива». На початку повномасштабного вторгнення тут облаштували велике укриття, яким користуються як відпочивальники, так і місцеві жителі. До слова, заклад спеціалізується на грязелікуванні та інших оздоровчих процедурах із використанням природних ресурсів Будацького лиману. Відпочивальникам пропонують близько 75 видів процедур, серед яких грязьові аплікації, підводне витягування хребта, душ-масаж та інші методики реабілітації.

Додамо, що у громаді переконані, що після завершення війни Сергіївка має всі шанси повернути собі статус одного з головних оздоровчих центрів України. Місцева влада вважає, що існуючу санаторну базу можна активніше використовувати для реабілітації військових, людей з інвалідністю та інших категорій громадян, які потребують відновлення здоров’я.
Підготувала Рина ТЕНІНА

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow