У курортній Сергіївці відновили унікальну свердловину: восени на ринку з’явиться нова мінеральна вода

У курортному селищі Сергіївка повністю відновили закинуту з радянських часів глибоководну артезіанську свердловину.

24 червня 2026 - 14:12
У курортній Сергіївці відновили унікальну свердловину: восени на ринку з’явиться нова мінеральна вода

Вже цієї осені на ринку з’явиться нова місцева мінеральна вода під брендом «Сергіївська». Про це йдеться у відомій українській телепрограмі «Міста», ведучий якої Анатолій Анатоліч місяць тому відвідав Сергіївську громаду, повідомляє ІП "Кур'єр" із посиланням на Район.

За оцінками експертів, лікувальні властивості нової води на 95% збігаються з показниками таких відомих марок, як «Моршинська», «Миргородська», «Трускавецька» та «Поляна Квасова».

Проєкт реалізує місцевий підприємець та інвестор Олександр Єдін у співпраці з керівництвом громади. Відновлювальні роботи стартували ще до початку повномасштабного вторгнення. Свердловину, яка розташована поблизу Будацького (Шаболатського) лиману, реконструювали, прокачали та підготували до запуску.
Глибина джерела дорівнює 285 м (що за довжиною дорівнює майже трьом футбольним полям).
На хімічні, радіологічні та бактеріологічні аналізи води інвестор витратив близько півтора року.
Тільки дозвіл на використання джерела обійшовся підприємцю приблизно у 3 млн гривень, а вартість сучасного обладнання вимірюється мільйонами.

Війна внесла жорсткі корективи у плани розвитку курорту. Сергіївка неодноразово ставала ціллю російських терористичних атак. Під час одного з масованих нальотів дрон-камікадзе вибухнув буквально за 15 метрів від реконструйованої свердловини. Загалом поблизу зафіксували від 6 до 8 влучань ворожих БПЛА.

Сам підземний підвезення/джерело дивом не постраждало, проте значних руйнувань зазнала інфраструктура проєкту. Було повністю розбито будівлю, призначену для розливу води, та частково знищено вже встановлене дороге обладнання. На території підприємства вирувала масштабна пожежа, а навколо будівлі досі залишаються вирви.

Попри колосальні збитки та постійну небезпеку, Олександр Єдін не відмовляється від своїх планів. Зараз у цеху розливу завершують капітальні ремонтні роботи. За планом, за кілька місяців сюди привезуть нову техніку та запустять автоматизовану лінію потужністю 3 тис. пляшок на годину. Кінцева вартість продукції для споживачів поки що не розголошується, оскільки підприємство ще не підійшло до етапу безпосереднього розливу.

Майбутня мінеральна вода виконуватиме не лише комерційну, а й важливу соціальну та оздоровчу місію для регіону. 

Буде організовано роздрібну торгівлю в крамницях Бессарабії та всієї України, прямі поставки води до місцевих санаторіїв Сергіївки.

А у самому селищі планується відкрити безкоштовний громадський бювет, де кожен місцевий та гість зможе набрати цілющої води.
Підготувала Рина ТЕНІНА

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow